1588 або
(044) 202-1588
згідно з тарифами відповідного оператора зв'язку
Для дому Для компанiй
Електроенергiя Теплоенергiя
Послуга з енергетичного аудиту від КИЇВЕНЕРГО


Наразі в Україні все більш актуальною стає проблема, коли взимку мікроклімат в приміщенні є некомфортним, хоча до будинку подаються енергоносії, за які доводиться сплачувати значні кошти. 

Однією з головних причин такої ситуації є втрати енергії та марнування ресурсів (електро- та теплоенергії, газу, холодної та гарячої води). Для встановлення джерел втрат енергії та розробки заходів щодо зменшення таких втрат, КИЇВЕНЕРГО пропонує своїм клієнтам нову послугу — енергетичний аудит об’єктів.

Енергетичний аудит (енергоаудит) дозволяє визначити наскільки ефективно використовуються паливно-енергетичні ресурси та розробити рекомендації для скорочення їх споживання. 

Хто може замовити послугу з енергоаудиту?

Замовниками послуги енергетичного аудиту від КИЇВЕНЕРГО можуть бути: 
 • приватні особи (власники приватних/дачних будинків);
 • суб’єкти господарювання, зареєстровані в Україні (голови ОСББ, ЖБК, керівники промислових підприємств, власники адміністративних будівель тощо); 
 • органи державної влади; 
 • органи місцевого самоврядування.

Як замовити послугу енергетичного аудиту?

Якщо Ви хочете замовити енергоаудит будівлі, заповніть заяву на розрахунок вартості проведення енергоаудиту та бланк опитувального листа. Надішліть обидва документа до КИЇВЕНЕРГО.

Також Ви можете звернутися особисто до будь-якого центру обслуговування клієнтів КИЇВЕНЕРГО і заповнити заяву та опитувальний лист безпосередньо в центрі обслуговування.
  Якщо інформації, наданої Вами в опитувальному листі буде достатньо для визначення вартості послуги, на вказану Вами електронну адресу буде надісланий договір на проведення енергетичного аудиту. У договорі буде вказана вартість послуги для конкретного об’єкта.

Якщо інформації, вказаної в опитувальному листі буде недостатньо для визначення вартості послуги, Вам зателефонує енергоаудитор та узгодить час безпосереднього візиту на об’єкт для уточнення даних. Виїзд енергоаудитора на об’єкт є безкоштовним!

Після уточнення усіх даних на електронну адресу, вказану Вами в опитувальному листі, буде надісланий договір на проведення енергетичного аудиту. У договорі буде вказана вартість послуги для конкретного об’єкта.
 Як проводиться енергетичний аудит?

Якщо Ви згодні з умовами договору, його потрібно буде підписати та передати до центру обслуговування клієнтів КИЇВЕНЕРГО. У центрі обслуговування клієнтів договір буде підписаний з боку КИЇВЕНЕРГО, а Ви отримаєте свій екземпляр підписаного договору.


Фахівець КИЇВЕНЕРГО надішле на Вашу електронну адресу рахунок-фактуру для сплати за послугу.

Після зарахування коштів, сплачених згідно рахунку-фактури, Вам зателефонує енергоаудитор та узгодить зручний для Вас час для виїзду на об’єкт та проведення комплексу робіт з енергетичного аудиту. Проведення енергетичного аудиту передбачає: 
 1. тепловізійне обстеження будівлі (бажано провести при температурі зовнішнього середовища від +5 до -15 °С);
 2. збір інформації про огороджуючі конструкції будівлі (стіни, вікна, дахи і підлоги);
 3. аналіз технічної та фінансової документації об’єкта (в т.ч. даних про сплату за комунальні послуги попередніх періодів), необхідної для розрахунку економії;
 4. збір інформації про інженерні мережі будівлі (системи опалення, гарячого та холодного водопостачання, водовідведення, вентиляції, електропостачання, газопостачання).

Термін проведення енергоаудиту (від дня сплати за послугу до передачі Вам звіту) становить приблизно 15 робочих днів.
 

Умови, за яких проводиться тепловізійне обстеження будівлі

Оптимальною температурою навколишнього середовища для проведення тепловізійного обстеження є температура від +5 до -15 °С у безвітряну та не сонячну погоду. 
 
 

Що Ви отримаєте у результаті енергоаудиту?

Після закінчення енергоаудиту, Вас запросять до центру обслуговування клієнтів для отримання звіту з енергоаудиту – енергетичного паспорту об’єкта. 

Звіт з енергоаудиту являє собою оцінку фактичного стану споживання енергетичних ресурсів для будівлі. Також звіт міститиме перелік енергозаощаджувальних заходів, впровадження яких гарантуватиме суттєву економію при сплаті за комунальні послуги. 

 

Звіт з енергетичного аудиту будівлі є передпроектним документом, тобто основою для виконання проектно-кошторисної документації на енергоефективну санацію (капітальний ремонт), а також документом без якого неможливо віднайти потенційного інвестора для виконання робіт (це може бути грант, позика банку, участь в державних, міжнародних програмах, проектах тощо).

 

Приклад звіту з енергетичного аудиту
Основні заходи, що впливають на рівень використання енергії в будівлі та можуть рекомендуватися до впровадження

Напрямок Заходи, що впливають на рівень використання енергії в будівлі
1. Тепловий захист 1.1. Утеплення фасаду будинку
1.2. Утеплення (заміна) вікон, дверей
1.3. Утеплення даху та підлоги будівлі
1.4. Теплоізоляція трубопроводів
2. Облік та регулювання системи опалення та ГВП 2.1. Зменшення споживання теплової енергії, контроль за споживанням
3. Модернізація інженерних мереж 3.1. Системи опалення, холодного водопостачання, гарячого водопостачання та каналізації
З.2. Вентиляція
3.3. Освітлення
4. Використання нетрадиційних джерел енергії 4.1. Використання сонячної та вітрової енергії 
4.2. Використання утилізованої та геотермальної енергії
4.3. Використання біомаси
 
Вигоди від енергомодернізації будівлі

Економічний ефект після впровадження заходів з енергозбереження, рекомендованих за результатами проведеного аудиту, дозволить скоротити витрати на енергоресурси, що споживаються будівлею, на 20 – 50%.
Власник будинку, реалізуючи проект комплексної енергомодернізації свого будинку, отримає по завершенню:
 1. привабливий зовнішній вигляд будівлі;
 2. суттєве зменшення обсягу використаних енергоносіїв;
 3. комфортний мікроклімат всередині приміщень, що відповідатиме санітарним вимогам;
 4. продовження терміну експлуатації будівлі;
 5. скорочення витрат на обслуговування інженерних мереж в будівлі;
 6. підвищення ринкової вартості будівлі.
 

Консультації з енергетичного аудиту проходять без попереднього запису в Центрі енергоефективності ДТЕК ЕСКО, який розташований в приміщенні ЦОК на вул. Жилянська, 83/53.
Графік роботи центру: пн-пт 9: 00-18: 00, сб 9: 00-17: 00.
 

Новини за темою