Теплоенергiя Електроенергiя
Новини
13 листопада 2014

​КИЇВЕНЕРГО щодо актуальних питань укладення договорів на поставку тепла і гарячої води з ЖЕО

Image_ua_bigs
12 листопада в прес-студії «Сегодня Мультимедиа» відбувся круглий стіл, в ході якого були висвітлені актуальні питання укладення договорів на поставку тепла і гарячої води між житлово-експлуатаційною організацією (ЖЕО) і КИЇВЕНЕРГО. 

Учасниками онлайн-конференції були: Ольга Ієвлєва, директор з правового забезпечення ПАТ «КИЇВЕНЕРГО», Петро Пантелєєв, заступник Голови Київської міської державної адміністрації, Тетяна Монтян, адвокат, публіцист і громадський діяч, Сергій Панас, голова ЖБК «Арсеналець-25» та Володимир Чернявський, голова ОСББ «Осокорки-Київ».

Учасники онлайн-конференції погодилися з тим, що прямі договірні відносини без посередника - ЖЕО - вигідні як киянам, так і КИЇВЕНЕРГО. Компанія при переході на прямі договори зі споживачами має право вимагати від житлово-експлуатаційної організації допуску до внутрішньобудинкових мереж для їх обстеження і усунення проблем у поставках теплової енергії. В свою чергу, мешканці столиці будуть розуміти, куди звертатись з питань якості наданих послуг. Таким чином, скорочується період реагування Компанії на запити своїх клієнтів.

Крім того, при прямих юридичних взаємовідносинах Компанії зі своїми клієнтами зникає проблема затримок оплати теплової енергії від ЖЕО. Раніше частина житлових організацій не поспішали розраховуватися з КИЇВЕНЕРГО за ГВП та ЦО із отриманих від мешканців коштів, які призначалися для оплати комунальних послуг.

Письмові договори з Компанією кияни можуть за бажанням укласти протягом 2014-2015 рр. Тим часом, КИЇВЕНЕРГО залишається для мешканців столиці виконавцем послуг з опалення та гарячого водопостачання на підставі договірних відносин із житлово-експлуатаційними організаціями (ЖЕО).

За словами директора з правового забезпечення ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» Ольги Ієвлєвої темп підписання договорів з Компанією зберігає позитивну динаміку. Так, на сьогоднішній день на прямі договірні відносини з надання послуг централізованого опалення та гарячого водопостачання вже перейшли близько 8 тисяч столичних будинків, які обсмуговуються комунальними ЖЕО. Навпаки, не поспішають встановлювати прямий контакт частина ОСББ та ЖБК. Таких неукладених договорів - близько 130.

Компанія КИЇВЕНЕРГО закликала ці ЖЕО бути соціально відповідальними та попросила їх сприяння в прискоренні процесу підписання договорів в рамках переходу КИЇВЕНЕРГО на прямі договори з постачання тепла населенню. Тим більше, що у столиці вже є досвід успішної роботи домоуправлінь при новому форматі взаємовідносин з КИЇВЕНЕРГО. Наприклад, ЖБК «Арсеналець 25» після підписання договору про співпрацю з КИЇВЕНЕРГО відзначає позитивні зміни, яких вдалося досягти.

Голова ЖБК «Арсеналець 25» Сергій Панас: «Прямий договір - це перевага. Якщо відбувається зниження градуса води або батареї стають холодними, за скаргою споживача або за нашою ініціативою, комісійно фіксується факт пониження, на підставі якого потім проводитися перерахунок незалежно від встановлення причин неполадок».

Крім того, спільними зусиллями КИЇВЕНЕРГО, КМДА та представників ОСББ/ЖБК вдалося виробити прийнятну для ЖЕО процедуру підписання договорів про співпрацю. З інформацією про оновлену процедуру можна ознайомитися на сайті для клієнтів КИЇВЕНЕРГО.

Підтримує підписання прямих договорів й адвокат, публіцист і громадський діяч Тетяна Монтян. Однак, за її словами, мешканцям не варто забувати, що в цьому випадку на їх плечі лягає і відповідальність за внутрішньобудинкові комунікації.

Після того, як ЖЕО оформить всі необхідні документи з КИЇВЕНЕРГО та ГІОЦ, мешканці будинку можуть звертатися до будь-якого центру обслуговування клієнтів КИЇВЕНЕРГО для укладення прямого договору на поставку гарячої води та опалення. Перш за все, це слід зробити особам, які мають пільги на оплату комунальних послуг.

 Перевірте, чи є КИЇВЕНЕРГО виконавцем послуг ГВП та ЦО для Вашого будинку