Теплоенергiя Електроенергiя
Новини
09 грудня 2014

Новий формат квитанцій за комунальні послуги (в т.ч. за ГВП та ЦО)

Image_ua_bigs

КИЇВЕНЕРГО інформує своїх побутових клієнтів про те, що рахунки за житлово-комунальні послуги, які мешканці столиці отримають у грудні 2014 року, будуть такими, як у листопаді. 

Нагадаємо, що в листопаді мешканцям столиці надійшли квитанції для оплати комунальних послуг, які містили ряд змін, що викликані, в тому числі, введенням рахунків зі спеціальним режимом використання для розрахунків як з теплопостачальною компанією, так і з НАК «Нафтогаз України».

Так, за період з 1 по 30 листопада 2014 року на рахунки зі спеціальним режимом використання, відкриті ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» для всіх категорій споживачів, в цілому надійшло близько 327,5 млн грн (сплата за споживання теплової енергії). Відповідно до алгоритму розрахунків, прийнятого національним регулятором, 251,5 млн грн або 76,8% , було перераховано НАК «Нафтогаз України» за природний газ.

Зміни в рахунках:

1) Єдиний рахунок на оплату житлово-комунальних послуг формату А-4 містить три блоки, кожен з яких закріплений за окремим постачальником послуг:

  • обслуговування будинку та прибудинкової території, холодна вода та водовідведення;
  • гаряча вода (КИЇВЕНЕРГО);
  • опалення (КИЇВЕНЕРГО).

Підставою для такого розмежування став чинний Закон України від 10 квітня 2014 року №1198-VII про удосконалення розрахунків за енергоносії.

2) Нові платіжні квитанції необхідно розрізати на три частини. Приносити їх в банк необхідно вже в готовому, розрізаному, вигляді.

3) Слід правильно заповнювати праву частину квитанції. Помарки, помилки та закреслення в нових квитанціях неприпустимі.

4) Новий формат рахунку надає можливість мешканцю столиці визначати окремо по кожній з послуг:

  • суму додаткової оплати: в полі «Додатково сплачую» вказується сума, на яку платник хотів би зробити передоплату;
  • суму оплати боргу: у полі «Оплата боргу» вказується сума погашення заборгованості;
  • суму платежу з урахуванням переплати в полі «Переплата». Для цього клієнту необхідно вказати зі знаком «мінус» суму переплати, на яку він бажає зменшити суму до сплати за послугу. Важливо, що ця цифра не повинна перевищувати суму до сплати. Таким чином, якщо у клієнта сума переплати становить 150,00 грн, а сума до оплати 100,00 грн, він може вписати зі знаком «мінус» суму в 100,00 грн. Залишок переплати - 50 грн - можна буде використати, вказавши в рахунку за наступний місяць.

5) Згідно рахунку оплата за тепло буде здійснюватися за тарифами, встановленими національним регулятором, протягом опалювального сезону (раніше для більшості киян загальна сума розбивалася рівними частинами протягом року).

Компанія КИЇВЕНЕРГО інформує про те, що сума до сплати, зазначена у квитанції, буде налічуватися тільки за ті дні, коли опалення надавалося.

Варто зазначити, що нерідкими є випадки, коли Компанія подає теплоносій до будинку, але у мешканців лишаються холодними батареї через повітряні пробки у внутрішньобудинковій тепломережі. Усунення цієї проблеми входить до зони відповідальності житлово-експлуатаційної організації.

У разі звернення клієнтів щодо неналежної якості послуги гарячого водопостачання, а також у випадках, коли неналежну якість було зафіксовано фахівцями КИЇВЕНЕРГО, Компанія здійснює перерахунок суми до сплати.


  Подивитися як виглядають квитанції нового зразка