Теплоенергiя Електроенергiя
Новини
10 грудня 2014

До кінця 2018 року КИЇВЕНЕРГО встановить 8 тис будинкових лічильників тепла

Image_ua_bigs
З 2015 по 2018 рр. компанія КИЇВЕНЕРГО планує щорічно встановлювати по 2 тис. будинкових вузлів обліку теплової енергії. Установка буде здійснюватися за рахунок інвестпрограми, кошти на виконання якої закладені у тариф на опалення і гаряче водопостачання.
 
Станом на початок грудня 2014 року 46,8% будинків, опалення та гаряче водопостачання яких забезпечує КИЇВЕНЕРГО, обладнані вузлами обліку теплоенергії. До кінця 2015 року їх кількість збільшиться до 56,2%.

КИЇВЕНЕРГО встановлює прилади відомих європейських виробників – Multical, Shark, Axis. Вартість одного приладу обліку для житлових будинків – від 20 до 50 тис. грн. Прилад обліку теплової енергії від КИЇВЕНЕРГО не тільки вимірює витрати спожитого тепла, а й фіксує такі параметри, як температура і (при додатковій комплектації) тиск.

Адреси, за якими фахівці КИЇВЕНЕРГО встановлюють теплові лічильники, визначаються за такими критеріями, як можливість організації обліку, стан внутрішніх та зовнішніх інженерних систем і технічних приміщень. Тип лічильника для кожного будинку визначає проектувальник, враховуючи характеристики об'єкта, особливості монтажу, надійність обладнання, гарантійні та післягарантійні зобов'язання виробника.

Теплолічильники від КИЇВЕНЕРГО визначають реальне споживання конкретного будинку, що дає можливість скоротити витрати на оплату тепла. Як показує досвід Шевченківського району Києва, де 80% житлових будинків уже обладнані лічильниками, можна досягти 15-20% економії у рахунках за опалення і гарячу воду. Слід також зазначити, що встановлення вузлів обліку теплоенергії стимулює споживачів до енергозбереження, адже без теплолічильника неможливо оцінити ефективність енергозберігаючих заходів.

«КИЇВЕНЕРГО як теплопостачальна організація вкрай зацікавлена і в енергозбереженні, і в коректному обліку тепла. Не секрет, що внутрішньобудинкові системи розбалансовані, проектні навантаження будинків не відповідають реальному стану речей. Встановлюються додаткові опалювальні прилади, проводиться опалення приміщень, не передбачених проектом. До того ж, якщо нараховувати оплату за нормативом, то встановити без лічильників реальні обсяги споживання неможливо. Особливо якщо в квартирі прописана одна людина, а живе п'ять, – зазначив директор СВП «Київські теплові мережі» Євген Глушак. – Щоби забезпечити приладами все місто, нам разом з міською владою треба встановити близько 13 тис. будинкових приладів обліку». 

«Питання встановлення вузлів обліку ми пропрацювали з усіма зацікавленими сторонами. Прийшли до того, що наступного року інтенсивно встановлюємо лічильники. У 2015 році як за рахунок міського бюджету, так і КИЇВЕНЕРГО буде встановлено близько 2,5 тис. лічильників », – повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.