Теплоенергiя Електроенергiя
Новини
02 грудня 2015

Клієнти КИЇВЕНЕРГО отримали від компанії 3 тис. будинкових вузлів обліку тепла

Image_ua_bigs
Компанія КИЇВЕНЕРГО достроково закінчила встановлення 2 тис. будинкових вузлів обліку теплоенергії за рахунок інвестпрограми 2015 року. Окрім цього, компанія встановила ще 1 тис. приладів обліку,  надавши своїм клієнтам можливість розраховуватися за фактичними показаннями вже в цьому році. Таким чином, КИЇВЕНЕРГО виконало обіцянку перед містом щодо встановлення 3 тис. приладів обліку, незважаючи на колосальний обсяг робіт і стислі терміни. Враховуючи 1140 вузлів, які встановлює цьогоріч міська влада, майже 90% мешканців столиці в поточному опалювальному сезоні сплачуватимуть за централізоване опалення за показниками будинкових приладів обліку тепла.

В той же час компанія закликає житлово-експлуатаційні організації та всіх киян берегти встановлені прилади обліку та вжити всіх необхідних заходів для їх збереження. У 2015 р. більш ніж 60 вузлів обліку тепла було частково або навіть повністю розкрадено. Щоб запобігти злочинам, які лишають киян можливості сплачувати фактичний, а не нормативний обсяг теплоенергії, потрібно захистити підвали від проникнення сторонніх осіб (встановити грати на вікна та надійні замки на вхідні двері підвалів).

Компанія звертає увагу клієнтів на те, що встановлення обчислювальних блоків на вузлах обліку теплоенергії, їх налаштування та тестування можливо проводити лише в опалювальний сезон. Проте зростання тарифів на тлі економічної кризи у державі мотивувало КИЇВЕНЕРГО як соціально відповідальну компанію за погодженням міської влади піти назустріч тим киянам.

Так, клієнтам, у будинках яких ще не встановлено вузли обліку, або встановлено, але ще не прийнято на комерційний облік, була надана можливість оплатити централізоване опалення з урахуванням кількості днів надання послуги у жовтні, проектного теплового навантаження будинку та температури повітря. Як наслідок, за тепло у жовтні такі споживачі сплатили приблизно стільки ж, як мешканці будинків із лічильниками. Тобто опалення у жовтні для киян обійшлося дешевше, ніж за нормативом 16,14 грн*м².

«В умовах складної економічної ситуації та зростання тарифів ми пішли назустріч своїм клієнтам і забезпечили їх прозорим обліком теплоенергії. Перш за все, це можливість впливати на обсяги споживання тепла, зменшувати його за рахунок заходів із енергозбереження. У 2016 році компанія працюватиме над тим, щоб забезпечити такою можливістю всі столичні будинки. Для цього лишається встановити ще близько 2 тис. вузлів обліку тепла», - зазначив директор СВП «Київські теплові мережі» Євген Глушак.