Теплоенергiя Електроенергiя
Новини
08 грудня 2015

Опалення: нарахування у разі прийняття теплолічильника на облік впродовж листопада

Image_ua_bigs
Компанія КИЇВЕНЕРГО інформує побутових клієнтів, будинкові теплолічильники  яких були прийняті на комерційний облік впродовж листопада 2015 р., щодо нарахувань за спожите у листопаді централізоване опалення.

У зв’язку з тим, що 2933 теплолічильника були прийняті на комерційний облік у різні дні (тобто не з першого числа місяця), сума до сплати у рахунках за листопад сформована за тарифом 16,14 грн за кв.м, затвердженим Постановою № 1171 від 31 березня 2015 року Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Компанія КИЇВЕНЕРГО відкоригує суму до сплати, зробивши у наступному місяці відповідний автоматичний перерахунок. 

Так, коригування суми до сплати буде здійснене за фактичними показаннями будинкового теплолічильника відповідно до кількості діб його роботи у листопаді. Відкоригована сума буде відображена в рахунках за грудень, які клієнти отримають у січні 2016 р.

Слід зазначити, що у жовтні компанія пішла на зустріч своїм побутовим клієнтам. КИЇВЕНЕРГО надало можливість тим киянам, у будинках яких ще не встановлено вузли обліку, або встановлено, але ще не прийнято на комерційний облік, оплатити централізоване опалення з урахуванням кількості днів надання послуги у жовтні, проектного теплового навантаження будинку та температури повітря. Як наслідок, за тепло у жовтні такі споживачі сплатили приблизно стільки ж, як мешканці будинків із лічильниками. 

З метою затвердження на законодавчому рівні наведеного вище механізму (нарахування за централізоване опалення у разі відсутності в квартирі та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії, з урахуванням кількості днів надання послуги, проектного теплового навантаження будинку та температури повітря) Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України було розроблено проект постанови «Про внесення змін до постанови КМУ від 21.07.2005 № 630» та подано на розгляд та затвердження до Кабінету Міністрів України.

Однак у зв'язку з тим, що зазначена Постанова станом на цей час не набрала чинності*, компанія КИЇВЕНЕРГО вимушена надалі проводити розрахунок за нормативними показаннями для тих клієнтів, у яких відсутні засоби обліку теплової енергії у квартирі та на вводах в багатоквартирний будинок. 

* У відповідь на запит КИЇВЕНЕРГО до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України була отримана факсограма від 03.12.2015 №7/10-14227. Згідно з офіційною відповіддю Міністерства станом на 01.12.2015 Постанова КМУ «Про внесення змін до постанови КМУ від 21.07.2005 № 630» не набрала чинності.