Теплоенергiя Електроенергiя
Новини
16 грудня 2015

Опалення: нарахування у разі зняття теплолічильника з комерційного обліку

Image_ua_bigs
Компанія КИЇВЕНЕРГО інформує побутових клієнтів, які раніше розраховувалися за опалення згідно з показаннями  будинкових теплолічильників, але отримали рахунок за листопад 2015 р., сформований за тарифом 16,14 за кв.м., щодо можливих причин нарахувань «за нормою».

Для того щоб платіжка формувалась за фактичними показаннями теплолічильника, прилад має перебувати на комерційному обліку в КИЇВЕНЕРГО. Він може бути тимчасово знятий з обліку  виконавця послуг через те, що:


1) закінчився міжповірочний інтервал приладу;
2) теплолічильник не працює та потребує ремонту;
3) теплолічильник викрадено.

Згідно з Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води та водовідведення, затверджених  Постановою від 21 липня 2005 р. № 630  Кабінету міністрів України, повірка або ремонт приладу обліку має бути здійснені організацією, яка утримує на балансі теплолічильник.  

За час повірки, але не більше одного місяця, клієнт оплачує послугу відповідно до середньомісячних показань приладу обліку за попередній опалювальний період. Нарахування проводяться за тарифом 657,24 грн/Гкал для квартир, обладнаних квартирними приладами обліку теплової енергії та будинків з будинковими  приладами обліку теплової енергії. 

Якщо  прилад обліку не повірено в місячний термін або у разі його несправності, плата за послугу вноситься згідно з нормативами споживання. Тобто нарахування проводяться за тарифом 16,14 грн за кв. м, затвердженим Постановою від 31 березня 2015 р. № 1171 Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

У той же час компанія закликає житлово-експлуатаційні організації та всіх киян берегти встановлені прилади обліку та вжити всіх необхідних заходів для їх збереження. У 2015 р. більш ніж 60 вузлів обліку тепла було частково або навіть повністю розкрадено. Щоб запобігти злочинам, які позбавляють киян можливості сплачувати фактичний, а не нормативний обсяг спожитої теплоенергії, потрібно захистити підвали від проникнення сторонніх осіб (наприклад, встановити грати на вікна та надійні замки на вхідні двері підвалів).