Теплоенергiя Електроенергiя
Новини
23 грудня 2015

​Мешканці будинків без теплолічильників сплачуватимуть за опалення відповідно до температури зовнішнього середовища

Image_ua_bigs
Компанія КИЇВЕНЕРГО та Київська міська державна адміністрація (КМДА) інформують мешканців столиці про зміну методики розрахунку вартості опалення для будинків, де ще не встановлено будинкові теплолічильники. 

Згідно з Постановою Кабінету міністрів України № 1037, затвердженою 19 грудня 2015 року, мешканці будинків, де немає приладів обліку тепла, сплачуватимуть за послуги з централізованого опалення (ЦО) з урахуванням температури зовнішнього повітря та кількості діб надання послуги, а не за нормативом, як було раніше. Таким чином, за тепло клієнти сплачуватимуть приблизно стільки ж, як мешканці будинків із лічильниками.

Так, згадана вище Постанова Кабміну передбачає, що нарахування за спожите опалення для таких будинків у грудні формуватиметься відповідно до: 
 
  • відхилення фактичної температури зовнішнього повітря та тривалості опалювального сезону від показників, врахованих під час формування діючого тарифу;
  • фактичної кількісті діб надання послуги з ЦО у розрахунковому періоді  в  конкретному місяці;
  • календарної кількісті діб в конкретному місяці тощо.
Слід зазначити, що дані про температуру зовнішнього повітря надходитимуть до КИЇВЕНЕРГО від Українського гідрометеорологічного центру. На підставі офіційної метеорологічної інформації центру визначатиметься середньозважений показник щодо температури зовнішнього повітря в кожній з діб розрахункового періоду, протягом яких фактично надавалася послуга з ЦО. 

Нагадаємо про соціальний пілотний проект, у рамках якого в жовтні 2015 р. КИЇВЕНЕРГО спільно з КМДА надали можливість тим киянам, у будинках яких ще не встановлено або не прийнято на комерційний облік теплолічильники, сплатити за ЦО з урахуванням кількості днів надання послуги у жовтні, проектного теплового навантаження будинку та температури повітря.