Особистий кабiнет 3

Натиснiть,
щоб увійти до Особистого кабiнету

Контакти 3

Натисніть,
щоб подивитися контакти

1588 або
(044) 202-1588
згідно з тарифами відповідного оператора зв'язку
Новини
28 березня 2016

​КИЇВЕНЕРГО перерахувало киянам за опалення майже 124 млн грн

Image_ua_bigs
Компанія КИЇВЕНЕРГО за три зимові місяці — грудень 2015 року, січень і лютий 2016 року — здійснила перерахунок за послугу централізованого опалення сумою майже 124 млн грн. Перерахунок був наданий як побутовим клієнтам, у яких відсутні будинкові або квартирні прилади обліку тепла, так і тим киянам, прилади обліку яких приймались на комерційний облік всередині календарного місяця.  

Кияни, будинки яких не обладнані теплолічильниками, заощадили за грудень, січень і лютий майже 42,4 млн грн у зв’язку з більш теплою температурою навколишнього середовища, ніж закладена до тарифу відповідно до Постанови Кабінету міністрів України № 1037. Так, у грудні відповідно до Постанови уряду у тарифі передбачено середньомісячну температуру в грудні -3,5 °С. Але за даними Гідрометцентру було тепліше — в середньому +1,9 °С. У січні до тарифу закладено –5,9°С, при цьому фактична температура становила –5,7 С°. На лютий у тарифі передбачено температуру –5,2°С, у той час як за офіційними даними Гідрометцентру фактична середньомісячна температура становила +2,0 °С. 

Згідно з Постановою мешканці будинків без приладів обліку теплоенергії сплачують за послугу централізованого опалення з урахуванням температури навколишнього середовища та кількості діб надання послуги. Натомість раніше, відповідно до Постанови НКРЕКП від 31.03.2015 № 1171, бралася до уваги лише площа помешкання у кв. м без урахування температури повітря (тариф 16,14 грн за 1 кв. м). 

Хоча Постанова № 1037 набрала чинності 19 грудня 2015 року, компанією КИЇВЕНЕРГО було прийняте соціально відповідальне рішення провести нарахування за послугу централізованого опалення за зазначеною методикою з 1 грудня 2015 року.  

Крім того, компанія здійснила перерахунок 60 млн гривень киянам, прилади яких приймались на комерційний облік всередині календарного місяця, а саме протягом жовтня-грудня. Коригування суми до сплати здійснювалося за фактичними показаннями будинкового теплолічильника відповідно до кількості діб його роботи. 

Водночас КИЇВЕНЕРГО зробило перерахунок клієнтам сумою більше 21,3 млн за неякісну послугу опалення у період з січня по лютий 2016 року. 

Система перерахунку для будинків без теплолічильників, закріплена Постановою Кабміну від 17.02.2010 р. №151, є прозорою. Згідно з нею сума до сплати за централізоване опалення знижується на 5 відсотків за кожний градус відхилення від 18° C до 12° C. 
  Враховуючи кількість скарг, які компанія отримала від своїх клієнтів, представники КИЇВЕНЕРГО разом з уповноваженими особами від Київської міської держадміністрації (КМДА) проінспектували домівки киян. У багатьох випадках причиною некомфортної температури в оселях є розбалансування внутрішньобудинкових систем опалення. 

Спільна комісія КИЇВЕНЕРГО та КМДА опрацювали отримані дані та виробили план дій для уникнення подібних ситуацій у майбутньому.