Теплоенергiя Електроенергiя
Новини
31 жовтня 2016

Столичні споживачі увійшли до опалювального сезону з боргами на суму майже 1,7 млрд грн

Image_ua_bigs
Заборгованість столичних споживачів теплової енергії перед ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» станом на 1 жовтня 2016 р. склала майже 1,70 млрд грн. Наразі найбільшу заборгованість за тепло, опалення та гарячу воду перед КИЇВЕНЕРГО мають житлово-експлуатаційні організації та населення – 828,81 млн грн та 552,54 млн грн відповідно.


Найбільш критична ситуація з розрахунками за тепло, опалення та гарячу воду зберігається у житловому фонді комунальної форми власності Шевченківського (253,51 млн грн) та Голосіївського (149,61 млн грн) районів. Ситуацію ускладнило збільшення на 48,16 млн грн протягом місяця боргу населення за гаряче водопостачання. Приріст цієї заборгованості відбувсяу всіх районах. 


 

Стан розрахунків всіх споживачів за тепло, опалення та гарячу воду перед
КИЇВЕНЕРГО на 1 жовтня 2016 року


Розрахунки населення
Сумарна заборгованість населення за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання перед ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» протягом вересня збільшилась на 31,52 млн грн й станом на 1 жовтня 2016 року склала 552,54 млн грн. У той же час заборгованість населення столиці безпосередньо за опалення склала 296,78 млн грн, а сума боргів за гарячу воду – 255,76 млн грн.

Найбільші борги перед Компанією за надані послуги з опалення та постачання гарячої води мають мешканці Шевченківського району – 676 грн в перерахунку на одного жителя району.


 

Стан розрахунків населення за послуги з опалення та гарячу воду перед
КИЇВЕНЕРГО на 1 жовтня 2016 року


Серед житлових будинків максимальну заборгованість за послуги Компанії накопичили споживачі Печерського району – більш 842,36 тис. грн (вул. Щорса, 44 а), Святошинського району – 565,27 тис. грн (вул. Якуба Коласа, 6) та Оболонського району – 541,83 тис. грн (вул. Прирічна, 5). 


 

Перелік будинків, які мають найбільшу заборгованість за опалення та
гарячу воду перед КИЇВЕНЕРГО на 1 жовтня  2016 року


Підкреслимо, що КИЇВЕНЕРГО не має інших фінансових джерел для погашення заборгованості за спожитий газ, крім розрахунків споживачів, тому недотримання платниками фінансової дисципліни ставить під загрозу роботу Компанії як стабільного постачальника соціально важливих послуг киянам. 

Рахунки КИЇВЕНЕРГО досі залишаються заблокованими Виконавчою службою України через штрафні санкції НАК «Нафтогаз України» за вже сплачені газові борги. Натомість кошти, які клієнти сплачують за спожиті послуги Компанії, зараховуються на спеціальні рахунки, захищені законодавством від будь-яких санкцій. Із цих спецрахунків, згідно з алгоритму регулятора НКРЕКП, вони надходять до Ощадбанку та автоматично перераховуються на оплату газу, використаного для виробництва тепла.