Теплоенергiя Електроенергiя
Новини
28 листопада 2016

Борг столичних споживачів тепла перевищив 2,1 млрд грн

Image_ua_bigs
Заборгованість столичних споживачів теплової енергії перед ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» станом на 1 листопада  2016 р. склала майже 2 млрд 167 млн грн. 

Найбільш критична ситуація з розрахунками за тепло, опалення та гарячу воду зберігається у житловому фонді комунальної форми власності Шевченківського (258,5 млн грн) та Голосіївського (152,0 млн грн) районів. 

Наразі найбільшу заборгованість за тепло, опалення та гарячу воду перед КИЇВЕНЕРГО мають житлово-експлуатаційні організації та населення – 867,5 млн грн та 876,9 млн грн відповідно.


Стан розрахунків всіх споживачів за тепло, опалення та гарячу воду перед КИЇВЕНЕРГО на 1 листопада 2016 року

Розрахунки населення

Сумарна заборгованість населення за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання перед ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» станом на 1 листопада 2016 року склала 876,9 млн грн. При цьому заборгованість населення столиці безпосередньо за опалення склала 570,4 млн грн, а сума боргів за гарячу воду – 306,5 млн грн.

Найбільші борги перед Компанією за надані послуги з опалення та постачання гарячої води мають мешканці Шевченківського району – 1147,9 грн в перерахунку на одного мешканця району.
 

Стан розрахунків населення за послуги з опалення та гарячу воду перед КИЇВЕНЕРГО на 1 листопада 2016 року


Серед житлових будинків максимальну заборгованість за послуги Компанії накопичили споживачі Подільського району – більш 1 млн 712,5 тис. грн (вул. Вишгородська, 45),  Оболонського району – 1 млн 247,5 тис. грн (вул. Маршала Тимошенка, 13а) та Печерського району – 1 млн 61,6 тис. грн (вул. Щорса, 44 а). 


Перелік будинків, які мають найбільшу заборгованість за опалення та гарячу воду перед КИЇВЕНЕРГО на 1 листопада  2016 рокуПідкреслимо, що КИЇВЕНЕРГО не має інших фінансових джерел для погашення заборгованості за спожитий газ, крім розрахунків споживачів, тому недотримання платниками фінансової дисципліни ставить під загрозу роботу Компанії як стабільного постачальника соціально важливих послуг киянам. 

Рахунки КИЇВЕНЕРГО досі залишаються заблокованими Виконавчою службою України через штрафні санкції НАК «Нафтогаз України» за вже сплачені газові борги. При цьому кошти, які клієнти сплачують за спожиті послуги Компанії, зараховуються на спеціальні рахунки, захищені законодавством від будь-яких санкцій. Із цих спецрахунків, згідно алгоритму регулятора НКРЕКП, вони надходять до Ощадбанку та автоматично перераховуються на оплату газу, використаного для виробництва тепла.