Теплоенергiя Електроенергiя
Новини
13 грудня 2016

В будинках без теплолічильника рахунки за опалення виставлені за новою методикою

Image_ua_bigs
Починаючи з листопада 2016 р. і до кінця опалювального періоду 2016/2017 рр. в будинках без лічильників нарахування суми до сплати за опалення будуть максимально наближеними до нарахувань в будинках з лічильниками тепла.
 
30 листопада 2016 року Кабінетом Міністрів України була прийнята Постанова №865, яка передбачає нову методику нарахування в будинках без лічильників на підставі середньозваженого споживання в будинках з лічильниками.

Якщо у Вашому будинку не встановлений та не прийнятий на комерційний облік будинковий прилад обліку тепла,  нарахування у поточному розрахунковому періоді буде здійснене на підставі середньозваженого обсягу споживання, який  визначається згідно з обсягами споживання зафіксованих у поточному періоді та площі будинків, що обладнані будинковими лічильниками.

Відтепер сума у Вашій платіжці визначається за формулою:* Середньозважений обсяг споживання. Визначається на підставі сумарних обсягів теплової енергії спожитої житловими приміщеннями за загальнобудинковими лічильниками та сумарної житлової площі таких будинків у відповідному розрахунковому періоді з урахуванням кількості діб надання послуги.
 
Для мешканців тих будинків, де лічильники вкрадені або пошкоджені, за наявності показань лічильника за весь минулий опалювальний період нарахування здійснюються на підставі середньомісячного обсягу споживання за минулий опалювальний період.  Якщо показання за минулий опалювальний період відсутні, то нарахування буде проведено за середньозваженим споживанням (див. вище).

Також повідомляємо, що перерахунок за жовтень 2016 за новою методикою (згідно з Постановою КМУ № 865) буде проведений лише для мешканців тих будинків, де тепловий лічильник не встановлений або був викрадений / пошкоджений. Формула перерахунку:**Споживання тепла квартирою за день розраховується на підставі співвідношення загального обсягу споживання тепла в будинках з лічильниками до загальної опалюваної площі квартир в цих будинках в поточному періоді (тобто у жовтні 2016 р. з урахуванням кількості діб надання послуги).
 
Також, повідомляємо, що платіжки за опалення (спожите в листопаді 2016 р.) надійдуть пізніше ніж звичайно. Сплатити рахунки за тепло можна впродовж  всього місяця, а не до 20 числа. Найкраще користуватися для цього Особистим кабінетом з гарячої води та опалення на сайті www.kyivenergo.ua, де окрім функції оплати за допомогою платіжної картки, є можливість переглянути інші дані стосовно нарахувань та розрахунків за ці дві комунальні послуги.