1588 або
(044) 202-1588
згідно з тарифами відповідного оператора зв'язку
Новини
13 квітня 2017

Борг Києва за електроенергію наблизився до 1 млрд грн

Image_ua_bigs
Борг столичних споживачів за використану електричну енергію перед ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» на 1 квітня 2017 р. склав  939,6 млн грн. Протягом березня він збільшився на 13,5 млн грн.  


У березні найбільший приріст заборгованості за електроенергію перед Компанією продемонстрували підприємства життєзабезпечення міста комунальної форми власності, населення та державний бюджет – з компенсації пільг та субсидій. Сумарно заборгованість цих споживачів збільшилась на 74,1 млн грн до 816,5 млн грн.

Так, підприємства життєзабезпечення міста комунальної форми власності за підсумками березня наростили борги за електроенергію на 9,3 млн грн до 370,8 млн грн. Найбільший боржник ПАТ «АК «Київводоканал» збільшив суму боргу до 144,7 млн грн з 121,4 млн грн.  

Заборгованість за спожиту електричну енергію КП «Київський метрополітен» на 1 квітня 2017 р. сягнула 35,7 млн грн. Метрополітен прострочив термін сплати за спожиту електроенергію за березень та станом на 12 квітня зобов'язання перед КИЇВЕНЕРГО не виконав. Подальші розрахунки підприємства з енергокомпанією під загрозою – рахунки метрополітену заарештовані ВДВС.

Населення м. Києва протягом березня 2017 р. збільшило заборгованість за спожиту електричну енергію перед КИЇВЕНЕРГО на 26,8 млн грн – до 347, 5 млн грн. Зростання заборгованості зафіксоване по всіх районах столиці.

Найбільшими боржниками за електроенергію перед КИЇВЕНЕРГО лишаються споживачі Дарницького, Солом'янського та Деснянського районів. Їхня заборгованість на 1 квітня 2017 р. становила 51,7 млн грн, 38,8 млн грн та 38,6 млн грн відповідно.

КИЇВЕНЕРГО закликає своїх клієнтів своєчасно розраховуватися за спожиті послуги та не накопичувати борги за електроенергію. Адже від цього залежить забезпечення столиці необхідними обсягами електроенергії, а також своєчасність та оперативність ремонтних робіт у випадку аварійних ситуацій. 

Відповідно до законодавства, всю вироблену електроенергію Компанія зобов'язана продавати в Оптовий ринок електроенергії, а потім закуповувати на ньому необхідну кількість для потреб споживачів. Оператором цього ринку є ДП «Енергоринок», через який  здійснюються всі розрахунки. Алгоритм  розрахунків затверджує НКРЕКП.

 

Динаміка заборгованості за електроенергію перед КИЇВЕНЕРГО за березень 2017 р. за категоріями споживачів, млн грн


 

Стан розрахунків населення за спожиту електричну енергію на 1 квітня 2017 р.