Особистий кабiнет 3

Натиснiть,
щоб увійти до Особистого кабiнету

Контакти 3

Натисніть,
щоб подивитися контакти

1588 або
(044) 202-1588
згідно з тарифами відповідного оператора зв'язку
Новини
03 травня 2017

«Київгаз» відключив газопостачання 40 столичних котелень

Image_ua_bigs

Станом на 03.05.2017 ПАТ «Київгаз» припинив постачання газу 40 котельним, які знаходяться в управлінні ПАТ «КИЇВЕНЕРГО». 

Ці котельні забезпечують в міжопалювальний сезон гарячою водою близько 225 об’єктів, серед яких 189 житлових будинків, 11 дошкільних та шкільних закладів, 2 лікувальні заклади, 23 відомчі споруди у Подільському, Деснянському, Дарницькому, Солом’янському, Шевченківському, Оболонському, Голосіївському, Святошинському та Печерському районах столиці (перелік адрес можна дізнатися за посиланням).
 
Припинення газопостачання, як йдеться в повідомленні ПАТ «Київгаз», зумовлене заборгованістю ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» перед  ПАТ «Київгаз»  за послуги транспортування  газу. За попередніми даними, станом на 1 травня 2017 року вона становить 199,2 млн грн.
 

 

Основною причиною зростання боргів за газ є збільшення заборгованості споживачів за теплову енергію, послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання.


Станом на 1 квітня борг столиці за теплоенергію становив майже 5 млрд грн. Частка боргу держави перевищила 1,4 млрд грн, з них 1,2 млрд грн – це некомпенсовані пільги і субсидії в теплопостачанні. Водночас борг ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» за спожитий газ протягом опалювального сезону збільшився на 3,1 млрд грн і на 1 квітня становив 4,5 млрд грн. 

Накопичення боргів підприємствами теплоенергетики в Україні зумовлене недосконалим та несинхронізованим законодавчим регулюванням галузі. Кошти, отримані теплоенергетичними компаніями за спожиті теплоенергію, опалення чи гарячу воду, згідно прийнятому НКРЕКП алгоритму, автоматично розщепляються і надходять на спецрахунки, звідки направляються на оплату газу і транспортування. Оскільки у вартості 1 Гкал тепла газова складова сягає майже 80%, підприємства теплокомуненерго накопичують борги перед іншими постачальниками і позбавлені можливості вести повноцінну господарську діяльність. 
 

Зауважимо, КИЇВЕНЕРГО не має інших фінансових джерел для погашення заборгованості за спожитий газ та послуги транспортування газу, крім розрахунків споживачів. Тому порушення фінансової дисципліни з боку споживачів ставить під загрозу стабільне енергозабезпечення столиці.