Теплоенергiя Електроенергiя
Новини
25 жовтня 2017

Борг столиці за тепло становить 2,6 млрд грн

Image_ua_bigs
Заборгованість столичних споживачів теплової енергії перед ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» на 1 жовтня склала 2,6 млрд грн. Найбільшу заборгованість за тепло, опалення і гарячу воду перед КИЇВЕНЕРГО мають населення і ЖЕО столиці – 1,3 млрд грн та 682 млн грн відповідно.

Суттєву заборгованість за опалення та гарячу воду накопичив державний бюджет. На 1 жовтня 2017 року заборгованість організацій, які фінансуються з держбюджету, становила 34,2 млн грн, а борг держбюджету з компенсації пільг та субсидій за тепло- та електроенергію – 432,39 млн грн (з врахуванням протоколів за вересень 2017 р.). 
 
Критична ситуація з розрахунками за опалення і гарячу воду зберігається в Святошинському (175,7 млн грн) і Деснянському (177,3 млн грн) районах.

Сумарна заборгованість населення за опалення і гарячу воду перед КИЇВЕНЕРГО на 1 жовтня 2017 р.  склала 1,3 млрд грн. Заборгованість жителів столиці за опалення становить 741,25 млн грн, борг за гарячу воду – 582,14 млн грн. 


У перерахунку на одного жителя району найбільші борги перед компанією за опалення і гарячу воду мають мешканці Печерського району – 2,45 тис. грн.


Серед житлових будинків максимальну заборгованість за послуги Компанії накопичили споживачі Подільського району – 5,3 млн грн (вул. Вишгородська, 45), Печерського – 2,4 млн грн (вул. Євгена Коновальця, 44а) та Солом'янського – 1,7 млн грн (вул. Михайла Донця, 2А).


Цього року початок опалювального сезону для закладів соціальної сфери ускладняється різницею закупівельної та передбаченої в тарифі ціни газу. НАК «Нафтогаз України» продає ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» природний газ для бюджетних організацій за ціною 7,9 тис. грн за 1 тис. м³, а у тарифі на виробництво теплоенергії закладено його вартість як 4,94 тис. грн за 1 тис. м³. Таким чином, щоденний фактичний збиток КИЇВЕНЕРГО від постачання тепла тільки соціальним об'єктам столиці становитиме 1,2 млн грн і буде збільшуватися пропорційно зниженню температури навколишнього середовища. Загалом до кінця 2017 р. збиток може скласти 541 млн грн. 

Джерело його погашення не передбачено ні в міському, ні в державному бюджетах. Для врегулювання проблеми дисбалансу фактичної та тарифної вартості газу енергокомпанія неодноразово зверталась до КМУ, НКРЕКП та профільних міністерств. Закликала врегулювати дисбаланс у вартості газу і КМДА.
 

Підкреслимо, що КИЇВЕНЕРГО не має інших фінансових джерел для погашення заборгованості за спожитий газ, крім розрахунків споживачів, тому недотримання платниками фінансової дисципліни ставить під загрозу роботу Компанії як стабільного постачальника соціально важливих послуг киянам. Сплачені клієнтами кошти зараховуються на спеціальні рахунки, з яких, згідно алгоритму НКРЕКП, автоматично перераховуються на оплату за газ та його транспортування.