Теплоенергiя Електроенергiя
Новини
07 грудня 2017

КИЇВЕНЕРГО презентувало керуючим будинками новий веб-сервіс – «Особистий кабінет балансоутримувача»

Image_ua_bigs
5 грудня 2017 р. відбулося чергове засідання Ради ОСББ при КИЇВЕНЕРГО.  Головне, що турбує зараз голів об’єднань співвласників багатоповерхових будинків: як пройде опалювальний сезон у Києві та як проводяться нарахування за опалення мешканцям багатоповерхівок.  Саме з цими питаннями вони звернулися до керівництва КИЇВЕНЕРГО.

У 2017 р. вступив у дію новий Закон України «Про комерційний облік теплоенергії та водопостачання». Зрозуміло, що голів ОСББ цікавило питання: що зміниться у методиці нарахувань за централізоване опалення та гаряче водопостачання та у їх відносинах з постачальником комунальних послуг? Представники КИЇВЕНЕРГО роз’яснили особливості нового закону  та акцентували увагу на тому,  що база підзаконних актів, що мають детально прописати методику нарахувань за  опалення місць загального користування, особливості встановлення, обслуговування та повірки будинкових приладів обліку  та ін. ще не напрацьована. 

Та вже зараз КИЇВЕНЕРГО робить усе, щоб покращити клієнтський сервіс для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.  Щоб зробити нарахування максимально прозорими та зрозумілими керуючим будинками  та киянам, КИЇВЕНЕРГО створило веб-сервіс "Особистий кабінет балансоутримувача". Він дозволяє вносити показання квартирних лічильників тепла в онлайн-режимі по всім особовим рахункам, що є в ОСББ. Тестову версію нового веб-сервісу було презентовано на засіданні Ради ОСББ при КИЇВЕНЕРГО. 
 

Тепер головам об’єднань  не доведеться щомісяця ходити в Центри обслуговування КИЇВЕНЕРГО, щоб передати відомості з показаннями. Це можна буде зробити дистанційно на сайті для клієнтів КИЇВЕНЕРГО. Як зазначив генеральний директор ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» Олександр Фоменко, представники ОСББ вже зараз можуть протестувати Особистий кабінет та надати компанії свої побажання та рекомендації з удосконалення сервісу. 


Учасники Ради ОСББ при КИЇВЕНЕРГО також обговорили питання якості послуг, особливості  розподілу зон відповідальності в обслуговуванні теплопунктів, проблему несанкціонованого розширення деякими мешканцями опалювальних площ, за опалення яких доводиться платити сусідам. Голови ОСББ спільно з КИЇВЕНЕРГО вирішили направити листа Мінрегіонбуду та Кабінету міністрів з пропозицією відновити повноваження ДАБІ (Державна архітектурно-будівельна інспекція) щодо перевірки та контролю порушень в частині самовільної зміни опалювальних площ, втручання в інженерні мережі, зокрема централізованого опалення, в багатоповерхових будинках за рахунок мансард, розбудованих балконів та інших прибудов.
 
Торкнулися й питання боргів Києва за тепло перед КИЇВЕНЕРГО. Станом на 1 листопада вони досягли майже 3 млрд гривень. Населення завинило за опалення та гарячу воду понад півтора мільярда гривень. Борги за тепло столичних ЖЕО та об’єднань власників багатоповерхових будинків – більше 650 млн грн. Окрім розрахунків споживачів, компанія не має інших фінансових джерел для погашення заборгованості за використаний газ. Тому порушення клієнтами фінансової дисципліни загрожує стабільному теплопостачанню усіх киян.


Голови ОСББ також змогли отримати відповіді на інші нагальні питання та внести свої пропозиції з покращення взаємодії з КИЇВЕНЕРГО.

Рада ОСББ при КИЇВЕНЕРГО працює з 2013 р. та допомагає компанії і керуючим будинками знайти рішення проблемних питань тепло- та електропостачання столичних багатоповерхівок.