Теплоенергiя Електроенергiя
Новини
12 грудня 2017

Вартість опалення в будинках без лічильників знову прив’язана до нормативу 32,91 грн/м²

Image_ua_bigs
В опалювальному сезоні 2017/2018 рр. алгоритм розрахунку вартості опалення для будинків без теплолічильників відрізняється від минулорічного. Згідно з Постановою КМУ №1037, для  будинків без приладів обліку вартість опалення розраховується за нормативом 32,91 грн/м² з урахуванням температури повітря та кількості діб надання послуги.

В минулому році вартість опалення для цієї категорії будинків визначалась Постановою КМУ № 865 на підставі середньозваженого споживання теплоенергії будинками з лічильниками, чинної в минулому опалювальному сезоні.

У будинках з теплолічильниками нарахування за опалення, як і раніше, проводяться за показаннями приладу обліку пропорційно опалювальній площі квартири та місць загального користування.

Після набуття чинності в серпні 2017 р. Закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» та згідно з Постановою КМУ № 630 для коректного розрахунку вартості опалення в будинках з індивідуальними приладами обліку тепла (квартирні лічильники) клієнти мають щомісяця протягом останнього тижня передавати показання своїх лічильників опалення і гарячої води енергокомпанії.

В іншому випадку енергокомпанія розраховуватиме вартість послуги на основі показань середнього споживання у попередніх періодах. Якщо споживач не передає показання лічильника гарячої води тривалий час (більше 3 місяців), нарахування здійснюватимуться по визначеній законодавством нормі споживання. Сума буде відкоригована, коли клієнт повідомить фактичні показання лічильника енергокомпанії. 

Найзручніше передавати показання КИЇВЕНЕРГО за допомогою безкоштовного веб-сервісу – Особистого кабінету з гарячої води та опалення на сайті для клієнтів КИЇВЕНЕРГО. Найближчим часом запрацює також Особистий кабінет балансоутримувача, де передати дані про споживання тепла квартирами можуть керуючі будинками. Протестувати веб-сервіс на надати зворотній зв'язок голови ОСББ та ЖБК можуть за посиланням. 
 

Звертаємо увагу клієнтів на необхідність своєчасно та в повному обсязі сплачувати спожиті обсяги тепла. За оперативними даними КИЇВЕНЕРГО, на 1 грудня борг столичних споживачів за централізоване опалення та гаряче водопостачання досяг 3,9 млрд грн.