(044) 202-1553
Для дому Для компанiй
Теплоенергiя Електроенергiя
Прилади обліку

successЯкі є прилади обліку?

Існуючі прилади комерційного обліку теплової енергії (далі теплолічильники) відрізняються:

  • за конструктивними особливостями: одноканальні (витратомір встановлений тільки на подавальному трубопроводі) і двоканальні (коли витратоміри встановлені на подавальному та зворотному трубопроводах); 
  • за принципом роботи витратомірів: електромагнітні, ультразвукові, механічні (крильчаті, турбінні) та вихрові.

successЯк встановити/зняти лічильник теплової енергії?

Вузол обліку теплової енергії монтується згідно з затвердженим проектом спеціалізованою організацією, яка має ліцензію на виконання таких робіт. Змонтовані теплолічильники мають бути занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки або мають пройти державну метрологічну атестацію.

Споживач теплової енергії в письмовій формі звертається до ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» з питання прийняття вузла обліку теплової енергії в експлуатацію. На підставі цього, отримує запит від ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» про виконання заходів відповідно до вимог чинних нормативних документів у сфері теплопостачання.

Після виконання всіх встановлених вимог, про що споживач письмово інформує ПАТ «КИЇВЕНЕРГО», комісія у складі представників КИЇВЕНЕРГО, споживача теплової енергії, представника Держенергонагляду здійснює допуск вузла обліку тепла до експлуатації, пломбуючи його складові частини та складає відповідний акт.

Для зняття приладу обліку тепла на ремонт чи держповірку споживач має письмово звернутися до ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» із зазначенням причини.

Фахівець КИЇВЕНЕРГО знімає пломби з приладів вузла обліку та складає акт, у якому фіксує контрольні значення параметрів теплопостачання.

successЯк знімати показання ?

Зняття показників приладів вузла обліку тепла для проведення розрахунків за спожиту теплову енергію та надання відомостей обліку до ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» здійснюється споживачем в термін, обумовлений договором на теплопостачання.

Зняття показань теплолічильників здійснюється споживачами такими способами:

  • за допомогою програмного забезпечення на підставі архівних даних теплообчислювача;
  • щодобово безпосередньо візуальне зняття показань з екрану теплообчислювача з фіксацією їх в журналі та звітній відомості; 
  • споживачі, вузли обліку яких знаходяться на балансі ПАТ «КИЇВЕНЕРГО», надають місячні звіти, що складаються з накопичувальних даних на початок та кінець розрахункового періоду.

Ведення журналів режимів теплоспоживання за показаннями теплолічильників для всіх споживачів є обов’язковим.

successЩо робити, якщо теплолічильник зламався?

У разі виходу з ладу теплолічильника або (в разі потреби) повірки приладів обліку теплової енергії до поновлення їх працездатності облік теплової енергії здійснюється розрахунковим способом на підставі усереднених показань приладів за попередні три доби з коригуванням відповідно до фактичної температури зовнішнього повітря.

Термін застосування розрахункових значень не повинен перевищувати 15 діб на рік. 

При неможливості введення в експлуатацію теплолічильника, який вийшов з ладу, обсяг фактично спожитої теплової енергії розраховується відповідно до теплового навантаження, визначеного у договорі, з урахуванням середньомісячної фактичної температури теплоносія в теплових мережах теплопостачальної організації, середньомісячної температури зовнішнього повітря та кількості годин (діб) роботи тепловикористовуючого обладнання в розрахунковому періоді.

successЯк підготувати теплолічильник до опалювального сезону?

На вимогу Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж перед кожним опалювальним сезоном здійснюється перевірка готовності вузла обліку теплової енергії до експлуатації, про що складається відповідний акт. Акт складається у межах виконання споживачем затвердженого ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» Порядку заходів з готовності приладів комерційного обліку теплової енергії до роботи в опалювальному періоді. 

У разі потреби заміни обладнання приладу обліку теплової енергії та витрати теплоносія, дозволяється їх замінювати на прилади того ж типу з аналогічними технічними характеристиками. 

При заміні обладнання на прилади інших типів, необхідно в установленому порядку внести відповідні зміни до проектно-технічної документації.

 

Наскільки корисна ця стаття?
Надзвичайно
корисна
Дуже
корисна
Частково
корисна
Не дуже
корисна
Абсолютно
марна

Чому ця стаття не є корисною? Яку інформацію потрібно додати?

Оберіть потрібний варіант зі списку нижче або поставте відмітку навпроти пункту "Інше", щоб вказати конкретні недоліки цієї статті.

(не обов'язково)
 

Ми отримали Ваш відгук про статтю. Дякуємо!